8/A & 8/B & 8/C ÖğrenciLerinin Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

8/A & 8/B & 8/C ÖğrenciLerinin Sitesi

Bizler Okulun Tarihine Kazınacağız Ve Unutulmayacağız

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

SOKRATIN KONUŞMA TESTİ

2 posters
YazarMesaj
-*-FERİŞ-*-
8/A Kızı
8/A Kızı
-*-FERİŞ-*-

Kadın Mesaj Sayısı : 113
İsim : FERİŞTAH
ÇaLışkanLık Gücü :
SOKRATIN KONUŞMA TESTİ Left_bar_bleue462 / 100462 / 100SOKRATIN KONUŞMA TESTİ Right_bar_bleue

Hangi Sınıf : 8/A

SOKRATIN KONUŞMA TESTİ Empty
MesajKonu: SOKRATIN KONUŞMA TESTİ   SOKRATIN KONUŞMA TESTİ Icon_minitimePaz Eyl. 28, 2008 11:08 am

Bir gün bir tanıdık büyük filozofa rastladı ve dedi ki, "Arkadaşınla ilgili ne duyduğumu biliyor musun ?"

Bir dakika bekle diye cevap verdi Sokrat. Bana bir şey söylemeden evvel senin küçük bir testten geçmeni istiyorum. Buna Üçlü Filtre Testi deniyor.

"Üçlü Filtre?"

Birinci filtre "Gerçek Filtresi" Bana birazdan söyleyeceğin şeyin tam anlamıyla gerçek olduğundan emin misin?"

"Hayır," dedi adam " Aslında bunu sadece duydum ve ....

"Tamam," dedi Sokrat Öyleyse, sen bunun gerçekten doğru olup olmadığını bilmiyorsun. Simdi ikinci filtreyi deneyelim, " İyilik Filtresini."

Arkadaşım hakkında bana söylemek üzere olduğun şey iyi bir şey mi ?

"Hayır, tam tersi..."

"Öyleyse, "diye devam etti Sokrat. Onun hakkında bana kötü bir şey söylemek istiyorsun ve bunun doğru olduğundan emin değilsin.Fakat yinede testi geçebilirsin, çünkü geriye bir filtre daha kaldı. " İse yararlılık filtresi."

Bana arkadaşım hakkında söyleyeceğin şey benim isime yarar mi ?

"Hayır", gerçekten değil.

"İyi" diye tamamladı Sokrat; Eğer ,bana söyleyeceğin şey doğru değilse, iyi değilse ve ise yarar, faydalı değilse bana niye söyleyesin ki ?
[TıLsımLı MeLeq]
Adminstrator
Adminstrator
[TıLsımLı MeLeq]

Kadın Mesaj Sayısı : 5036
İsim : _PıNaR_
ÇaLışkanLık Gücü :
SOKRATIN KONUŞMA TESTİ Left_bar_bleue481 / 100481 / 100SOKRATIN KONUŞMA TESTİ Right_bar_bleue

Hangi Sınıf : 8/A

SOKRATIN KONUŞMA TESTİ Empty
MesajKonu: Geri: SOKRATIN KONUŞMA TESTİ   SOKRATIN KONUŞMA TESTİ Icon_minitimePaz Eyl. 28, 2008 7:47 pm

Doqru valla saol

SOKRATIN KONUŞMA TESTİ
1 sayfadaki 1 sayfası